image

Ako si vybrať správny kombinovaný sporák v 2023? Nechajte si poradiť s naším testom 15 najlepších sporákov

  • Ušetrite peniaze, čas a nervy pri hľadaní najlepšieho kombinovaného sporáka.
  • Na základe nezávislých spotrebiteľských recenzií si vyberte najvhodnejší kombinovaný sporák s najlepším pomerom ceny a kvality.
  • Keď si vyberiete najlepší kombinovaný sporák, pomôžeme vám vybrať najlacnejšiu ponuku.

Rady, ako si vybrať najlepší kombinovaný sporák?

Sporák je neoddeliteľnou súčasťou súkromných aj profesionálnych kuchýň – v súčasnosti si bez neho už len ťažko dokážeme predstaviť život. V skutočnosti len veľmi malé percento z vás varí doma na bežnom sporáku, v horšom prípade v kotle nad ohňom. Tieto dni sú navždy preč. V súčasnosti je na trhu množstvo rôznych sporákov, z ktorých je veľmi ťažké si vybrať. Preto sa v dnešnom článku pozrieme na niekoľko zaujímavých rád a tipov, ktoré si pri kúpe nového sporáka určite zapamätáte.

Víťaz spotrebiteľského testu roka 2023

Ľudová voľba

MORA K 7265 AW6

Sporák MORA K 7265 AW6:Select brand: Kombinovaný sporák MORA K 7265 AW6Kombinovaný sporák MORA vybavený prehľadnými sklenenými dvierkami s maxi …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 354 €

Víťaz testu

Zlatá stredná cesta

WHIRLPOOL WS5G8CHW/E

Sporák WHIRLPOOL WS5G8CHW/E:So sporákom WHIRLPOOL WS5G8CHW/E bude varenie hračkaVeľkou prednosťou kombinovaného sporáka WHIRLPOOL WS5G8CHW/E je nielen zaradenie do úspornej energetickej …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 426 €

Pre náročných

CANDY CCGM9025P-X

Sporák CANDY CCGM9025P-X:Máte malý byt? Nevadí. Máme pre vás riešenie v podobe plynovej dosky a rúry od spoločnosti Candy. Sporák …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 947 €

Chcete vstavaný alebo voľne stojaci spotrebič?

Na trhu sú k dispozícii dva základné typy sporákov: vstavané a voľne stojace. Pred kúpou by ste si to mali ujasniť. Odpoveď je však potenciálne veľmi jednoduchá. Ak máte existujúcu kuchyňu, kúpte si voľne stojaci spotrebič, napríklad kombinovaný sporák Mora.

Vstavaný sporák sa zvyčajne kupuje len pri rekonštrukcii celej miestnosti, pretože do existujúcej jednotky sa veľmi ťažko vkladá. Závisí to aj od možností vašej kuchyne, konkrétne od umiestnenia prípojok k plynovému sporáku alebo elektrickej sieti.

Najlepší kombinovaný sporák podľa spotrebiteľského testu roka 2023

1.miesto

CANDY CCGM9025P-X

Sporák CANDY CCGM9025P-X:Máte malý byt? Nevadí. Máme pre vás riešenie v podobe plynovej dosky a …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 947 €

2.miesto

MORA K 7265 AW6

Sporák MORA K 7265 AW6:Select brand: Kombinovaný sporák MORA K 7265 AW6Kombinovaný sporák MORA vybavený …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 354 €

3.miesto

WHIRLPOOL WS5G8CHW/E

Sporák WHIRLPOOL WS5G8CHW/E:So sporákom WHIRLPOOL WS5G8CHW/E bude varenie hračkaVeľkou prednosťou kombinovaného sporáka WHIRLPOOL WS5G8CHW/E je …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 426 €

4.miesto

AMICA SPFS 28TLDZP X

Sporák AMICA SPFS 28TLDZP X: Využite aj vy našej skvelej cenovej ponuky na praktický kombinovaný …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 389 €

Pre koho budete variť a ako často?

Samozrejme, je jasné, že slobodný človek, ktorý varí minimálne, a mama, ktorá musí variť nielen pre seba, ale aj pre hladnú rodinu, budú mať na sporák iné požiadavky. Počet členov domácnosti priamo ovplyvňuje počet varných plôch a výkon sporáka. S tým súvisia aj odsávače pár nad sporákmi, pretože ak varíte viac, množstvo teplého vzduchu v miestnosti sa zvýši a je potrebné ho niekam odviesť.

Na tento účel je ideálny odsávač pár, ktorý sa najlepšie montuje nad voľne stojace sporáky. Pre veľkú rodinu bude najvhodnejší indukčný varič, ktorý sa veľmi rýchlo zohreje na požadovanú teplotu a má mnoho zaujímavých funkcií, ktoré pri jeho používaní oceníte.

Aký druh energie bude sporák používať?

Sporáky na pevné palivo sa dnes už prakticky nevyskytujú, nahradili ich plynové a elektrické sporáky. Výber medzi nimi môže byť do značnej miery obmedzený dostupnosťou jednej z komodít. Ak máte v kuchyni plyn, môžete sa k nemu jednoducho pripojiť pomocou nového sporáka a nemusíte sa zaoberať ďalšími stavebnými prácami ani presúvaním plynového potrubia.

Okrem toho je v prípade elektriny potrebné priviesť trojfázový 400V prívod, čo bude pre niektorých majiteľov domov neprekonateľný problém. K dispozícii sú aj kombinované sporáky, ktoré spájajú obe tieto energie. Ich inštalácia je však o niečo zložitejšia a pochopiteľne drahšia.

najlacnejšie a najlepšie kombinované sporáky

1.miesto

WHIRLPOOL WS5G8CHW/E

Sporák WHIRLPOOL WS5G8CHW/E:So sporákom WHIRLPOOL WS5G8CHW/E bude varenie hračkaVeľkou prednosťou …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 426 €

2.miesto

MORA K 7265 AW6

Sporák MORA K 7265 AW6:Select brand: Kombinovaný sporák MORA K …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★81%
Cena: 354 €

3.miesto

ELECTROLUX LKK520002W

Sporák ELECTROLUX LKK520002W:Vybavujete si novú kuchyňu alebo sa snažíte oživiť …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 296 €

4.miesto

AMICA SPFS 28TLDZP X

Sporák AMICA SPFS 28TLDZP X: Využite aj vy našej skvelej …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★84%
Cena: 389 €

5.miesto

MORA K 5652 CW

Sporák MORA K 5652 CW:Select brand: Kombinovaný sporák s plynovou …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★82%
Cena: 300 €

Prečo si vybrať elektrické varné dosky?

Elektrické varné dosky by sme mohli rozdeliť na tri hlavné typy:

  • Liatinové varné dosky
  • sklokeramické varné dosky
  • indukčné varné dosky

Sklokeramická varná doska patrí medzi najobľúbenejšie, najmä vďaka svojej jedinečnej účinnosti a úspore energie. Mnohé z týchto sporákov sú kombinované s elektrickou rúrou, čo ocení každá domácnosť. Sklokeramická varná doska sa štandardne dodáva so štyrmi elektrickými platničkami a maximálny príkon spotrebiča je približne 8000 W. Vďaka tomu sa rýchlo zahrieva a varí sa na nej niekoľko jedál naraz.

Preto neexistuje lepší elektrický sporák ako ten so sklokeramickou varnou doskou. Jednotlivé zóny majú aj ukazovateľ zvyškového tepla, takže budete presne vedieť, kedy je bezpečné dotknúť sa varnej dosky. Má tiež niekoľko veľmi užitočných funkcií, z ktorých najobľúbenejšie sú detská poistka alebo časovač a automatické vypnutie.

Potrebujete kombinovanú varnú dosku a rúru?

Kombinované rúry sú čoraz obľúbenejšie a poskytujú vám komplexný spotrebič, ktorý si poradí prakticky so všetkým. Elektrické rúry majú oveľa širšie možnosti využitia ako plynové, takže ich budete používať oveľa častejšie. Hoci sa elektrina spočiatku zohrieva pomalšie, dostupné programy túto nevýhodu plne kompenzujú.

Nielen pri pečení, ale aj pri inom použití rúry oceníte funkcie spodného a spodného ohrevu, rozmrazovania, grilu a horúceho vzduchu. Vďaka týmto možnostiam sa nemusíte obmedzovať na určité potraviny, pretože tento sporák si poradí so všetkými.

V akom cenovom rozpätí bude sporák?

Nákupnú cenu sporáka možno rozdeliť do troch hlavných kategórií. S cenovkou do 400 EUR môžete získať najlacnejšie prístroje so základnými funkciami, ktoré budú stále slúžiť svojmu účelu. Väčšina z nich má sklokeramickú varnú dosku, čo rozhodne nie je zlá voľba, ale ak chcete indukčnú varnú dosku, budete si musieť trochu priplatiť.

V strednej cenovej kategórii od 400 do 1 200 EUR nájdete kombinované a elektrické sporáky vrátane vstavaných typov. S energetickými hodnotami A+ a A++ sa už pomaly dostávame k najlepším v oblasti úspory energie. Ľahko nájdete aj indukčný sporák so štyrmi a viac varnými platňami, ktoré určite postačia každej rodine.

Najlepšie spotrebiče od najlepších značiek sa pohybujú nad 1 200 EUR. Majú všetky užitočné a pokročilé funkcie a veľkú rúru s objemom viac ako 60 litrov. Luxusný dizajn v kombinácii s vynikajúcou výbavou a primeraným výkonom sú v tejto kategórii samozrejmosťou.

Aký je teda záver?

Elektrický sporák so sklokeramickou varnou doskou v kombinácii s rúrou by mal bežnej domácnosti jednoznačne stačiť. Ide o vysokokvalitné a cenovo dostupné spotrebiče, s ktorými budete viac než spokojní. Napríklad sporák Electrolux je z nehrdzavejúcej ocele a rúra má objem neuveriteľných 74 litrov.

Varná doska má dokonale rovný povrch, takže sa dá ľahko čistiť akoukoľvek handričkou. Pre majetnejších klientov je samozrejme k dispozícii kachľová pec, ale jej kúpa určite nie je lacná. Ide o kachle na pevné palivo s výkonom 12 kW. Jeho výhodou je však jedinečný vzhľad, vďaka ktorému vynikne v každom priestore.

Keď si kupujete nový sporák, nechajte ho namontovať odborníkom. Hoci sa každý spotrebič dodáva s návodom na zapojenie, nejde o lacný spotrebič. Preto by bola veľká škoda zničiť alebo poškodiť ho hneď po kúpe.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (4)

RedakceNajlepsiVyber

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *