image

Porovnali sme boxerské rukavice 15 najobľúbenejších modelov roka 2024

  • Ušetrite peniaze, čas a nervy pri hľadaní najlepších boxerských rukavíc.
  • Na základe nezávislých spotrebiteľských recenzií si vyberte najlepšie boxerské rukavice s najlepším pomerom ceny a kvality.
  • Po výbere najlepších boxerských rukavíc vám pomôžeme vybrať najlacnejšiu ponuku.

Víťaz spotrebiteľského testu roka 2024

Box – pästný súboj medzi dvoma súpermi podobnej hmotnostnej kategórie. Ak chceme byť v tomto športe úspešní, nemusíme trénovať na bitúnku, prevracať pneumatiky železničných vagónov alebo behať po strmých schodoch ako slávny filmový boxer Rocky. Cesta k úspechu však bude tŕnistá a pravdepodobne aj trochu bolestivá. Pot a bolesť však k tomuto športu neodmysliteľne patria, rovnako ako boxerské rukavice.

Boxerské rukavice sú alfou a omegou výbavy každého boxera. Ich použitie je určené pravidlami. Sú neoddeliteľnou súčasťou vybavenia v amatérskom aj profesionálnom boxe. Sú povinnou výbavou aj v iných odvetviach tohto populárneho športu, či už ide o kondičný box, fitbox, thajský boj alebo rôzne formy kickboxu.

Nie sú rukavice ako rukavice. Boxerské rukavice sa pri jednotlivých druhoch boxu líšia dizajnom, tvarom, materiálom a veľkosťou. Rozdiel je dokonca aj v rukaviciach určených na tréning a boj.

Najlepšie boxerské rukavice vyhodnotené spotrebiteľským testom v 2024

Ako si vybrať rukavice, ktoré dokonale ochránia naše ruky a zápästia a budú slúžiť na to, na čo ich naozaj chceme?Boxerské rukavice musíme vždy vyberať s ohľadom na bojový šport alebo tréning, na ktorý ich chceme používať.

Materiál boxerských rukavíc

Materiál použitý na výrobu rukavíc určuje ich cenu, odolnosť a životnosť.

Rukavice zo syntetickejkože predstavujú najlacnejšiu možnosť. Sú vhodnejšie pre začiatočníkov, ktorí sa s týmto športom ešte len zoznamujú.

Rukavice vyrobené čiastočne zo syntetickej a pravej kože sú kompromisom. Vrchná časť rukavíc (najviac namáhaná časť) je vyrobená z kože, zvyšok je zo syntetiky.

Rukavice z pravej kože sú najdrahším modelom, ale sú najkvalitnejšie. Ak pravidelne trénujete alebo súťažne športujete, sú nevyhnutnosťou

Akú značku rukavíc si vybrať?

Boxerské rukavice King sú osvedčenou zárukou kvality, ako aj boxerské rukavice na kauciu, boxerské rukavice Everlast sú zárukou nízkych cien. Skrátka, aby sa vyhovelo každému vkusu.

Veľkosti boxerských rukavíc

Pri boxerských rukaviciach je rozhodujúca hmotnosť. Hmotnosť sa uvádza v unciach pod skratkou oz.

Jedna unca zodpovedá 28 gramom. Všeobecne platí, že závažia s hmotnosťou 8 uncí a menej používajú najmä ženy a mladí ľudia boxerské rukavice 10oz sú štandardom aj pre zápasy a hmotnosť 12 a viac uncí sa používa najmä na tréning.

Hmotnosť rukavice čiastočne zodpovedá jej veľkosti. Čím je rukavica vyššia, tým viac vnútorného priestoru má.

Odporúčané veľkosti (len približné):

46 kg a menej – 8oz

47 – 54 kg – 10oz

55 – 68 kg – 12oz

69 – 82 kg – 14oz

83 kg a viac – 16oz

Poznámka: Okrem rukavíc MMA je dôležité zaobstarať si aj obväzy. Tie poskytujú spevnenie a ochranu kĺbov a rúk.

Dámske a detské boxerské rukavice

Odporúčané veľkosti sa vzťahujú na mládež, ženy a mužov bez rozdielu Dámske boxerské rukavice od pánskych sa nelíšia okrem farby Boxerské rukavice ružové v ringu dávajú ženám trochu šmrncu.

Detské boxerské rukavice môžu mať 4 a 6 uncí. Pre staršie deti a mládež je vhodná veľkosť 8 uncí. Aby sa malí bojovníci pri boxe zabavili, sú k dispozícii v rôznych dizajnoch a farbách.

najlacnejšie a najlepšie boxerské rukavice

Typy boxerských rukavíc

Vzhľad, dizajn, výplň, konštrukcia a materiály sa vždy líšia od typu k typu. Ak si vyberieme zlé rukavice, nebudú nám dobre sedieť, budú nám uberať silu, nebudeme podávať také dobré výkony a čoskoro ich zničíme.

Boxerské rukavice sa delia na niekoľko typov podľa spôsobu použitia:

Boxerské tréningové rukavice (vreckové rukavice)

Box, kondičný box, zápasnícke rukavice

Thajský box, ľahký kontakt, plný kontakt

MMA, grappling, ultimátny boj

Tréningové boxerské rukavice

Boxerské rukavice ide o špeciálny druh rukavíc určených len na tréning na boxovacom vreci alebo na pasci. Majú tenšiu ochrannú vrstvu a sú plochejšie. Sú tvarované tak, aby poskytovali maximálny kontakt s vreckom. Zároveň majú špeciálne tvarované polstrovanie, ktorého cieľom je chrániť kĺby a následne celú ruku pred nárazmi. Vnútorná časť je vyrobená z bavlny, ktorá dobre absorbuje pot a je zároveň priedušná. Vrecká sa zapínajú pomocou elastického alebo pevného suchého zipsu. Tým sa zápästie zafixuje a zabráni sa zraneniu.

Rukavice do tašky sú vyrobené z umelej alebo pravej kože.

Umelú kožu možno odporučiť len začiatočníkom, aby si vyskúšali, či sa im box vôbec bude páčiť bez väčších investícií. Ak to s boxom myslíte vážne, kožené rukavice sú pre tréning nevyhnutnosťou.

Veľkosti rukavíc sú klasicky označené (napr. S, M, XL). Ich hmotnosť je zvyčajne 8 uncí. Pri výbere veľkosti majte na pamäti, že sa pod ňu používajú obväzy.

Boxerské rukavice na box

Boxerské rukavice, ktoré sa používajú na box alebo kondičný box, sú klasické rukavice, ako ich poznáme zo zápasov. Majú klasický oválny tvar. Palec je spojený s priestorom pre ostatné prsty.

Tento typ rukavíc sa dá použiť aj na kickbox alebo sparing v iných bojových disciplínach.

Boxerské rukavice by mali byť vyrobené z pravej kože, len tak zvládnu náraz bez ujmy.

Boxerské rukavice pre thajský box

Rukavice na thajský box sú v porovnaní s tradičnými boxerskými rukavicami plochejšie. Palce môžu byť spojené alebo vyčnievať mimo rukavice.

Rukavice Ultimate a MMA

Rukavice Ultimate a MMA sú prstové rukavice. Majú chrániť prsty a kĺby, ale zároveň musia prsty umožniť súperovi voľný úchop. Aj pri tomto type sa zápasnícke rukavice líšia od tréningových. Na sparing majú veľké polstrovanie cez kĺby, o niečo menšiu ochranu palca a zápästie je chránené manžetou. Zápasnícke rukavice sú o niečo ľahšou verziou s voľným palcom.

Dbajte na výber veľkosti, aby naozaj sedeli. Rukavice MMA musia dokonale sedieť. Nepoužívajú sa pod nimi obväzy.

Hmotnosť rukavíc MMA sa zvyčajne pohybuje medzi 4 a 6 uncami. Kvalitné rukavice majú vždy presne vyznačenú hmotnosť.

Sú vyrobené buď zo syntetickej kože, ktorá je vhodnejšia pre začiatočníkov, alebo z klasickej kože. Kožené rukavice sú drahšie a sú určené najmä pre skúsenejších zápasníkov.

Název
Hodnocení
Cena

Upevnenie boxerských rukavíc

Pri výbere je potrebné zamerať sa aj na zapínanie rukavíc. Môžu mať šnurovanie alebo sa môžu zapínať na suchý zips. Ani jedna z možností nie je horšia a záleží len na osobných preferenciách. Boxerské rukavice na suchý zips sa ľahko nasadzujú a vyzliekajú. Na druhej strane, šnúrky môžu pôsobiť pevnejšie.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (4)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *