image

Vyberáme najlepšiu fotografickú pascu komplexný test 2024 a recenzia s nákupným sprievodcom

  • Ušetrite peniaze, čas a nervy pri hľadaní najlepšej fotopasce.
  • Na základe nezávislých spotrebiteľských recenzií si vyberte fotopascu s najlepším pomerom ceny a kvality.
  • Po výbere najlepšej fotopasce vám pomôžeme vybrať najlacnejšiu ponuku.

Foto pasce nahradia priemyselné kamery

Fotopasce sú primárne určené na monitorovanie zvierat v lese. Stretnete sa s nimi však aj u súkromných osôb alebo firiem, ktoré si pomocou nich chcú lepšie zabezpečiť svoj majetok. Hlavným dôvodom je pravdepodobne vynikajúca maskovacia schopnosť, lacná prevádzka, jednoduchá manipulácia a kompaktné rozmery. Niektoré modely majú aj modul GSM.

Fotopasca tak môže ľahko nahradiť domáci bezpečnostný systém, ktorý by stál oveľa viac peňazí. Nie je tajomstvom, že fotopasce používajú na monitorovanie určitých oblastí aj príslušníci mestskej polície alebo samotné mestá. Je to lacnejší pomocník ako fotoaparáty, ktoré dokážu urobiť rovnakú prácu. Dnešné fotopasce dokážu nielen fotografovať, ale aj nahrávať.

V súčasnosti je na trhu pomerne veľa fotopascí a je dobré vedieť, na čo sa pri ich výbere zamerať. Samozrejme, môžete si prečítať rôzne recenzie, ale aj tak musíte vedieť, ktoré kritériá sú dôležité pri výbere.

Víťaz spotrebiteľského testu roka 2024

Ľudová voľba

Bentech TC03

Fotopasca Bentech TC03:Fotopasca Bentech je obľúbené digitálne zariadenie, ktoré vytvorí statické snímky či videá. Záznam sa spustí vo chvíli, keď …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 70 €

Zlatá stredná cesta

OXE Viper + 32 GB SD karta, 4 ks batérií a statív

Fotopasca OXE Viper + 32 GB SD karta, 4 ks batérií a statív:Fotopasca OXE si obľúbite pre jej schopnosť automaticky …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 210 €

Víťaz testu

OXE Spider 4G + 32 GB SD karta, SIM, statív a 8

Fotopasca OXE Spider 4G + 32 GB SD karta, SIM, statív a 8 ks batérií:Fotopasca OXE patrí k automatickým zariadeniam, …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 266 €

Pre náročných

OXE Panther 4G a solárny panel + 32 GB SD karta, SIM

Fotopasca OXE Panther 4G a solárny panel + 32 GB SD karta, SIM a 12 ks batérií:Fotopasca OXE patrí do …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 431 €

Dosah je dôležitý

Fotopasca funguje pomocou snímačov PIR, ktoré reagujú na zmeny teploty, takže ak fotopasca zistí tepelný pohyb, odfotí alebo natočí objekt pred sebou. Najlepšie zariadenia na trhu majú dosah až 25 metrov. Záleží teda na tom, aký rozsah monitorovania potrebujete. Ak potrebujete monitorovať záhradu dlhú napríklad 10 metrov, určite si vystačíte s priemernou fotopascou, ktorá má takýto dosah. Pri umiestňovaní však nezabúdajte na to, že záleží aj na výške, do ktorej fotopascu umiestnite. Ideálne zábery sa zvyčajne robia z výšky približne dvoch metrov nad zemou.

Zobrazenie

V súčasnosti majú fotopasce aj displej, na ktorom si môžete prezerať zhotovené snímky. Displej bude plniť svoju úlohu aj pri inštalácii fotopasce. Vďaka samotnému displeju budete okamžite vedieť, ako nakloniť alebo vyrovnať fotopascu, aby ste videli presne to, čo potrebujete.

Najlepšie foto pasce na základe spotrebiteľského testovania v roku 2024

1.miesto

OXE Panther 4G a solárny panel + 32 GB SD karta, SIM

Fotopasca OXE Panther 4G a solárny panel + 32 GB SD karta, SIM a 12 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 431 €

2.miesto

OXE Panther 4G + 32 GB SD karta, SIM karta a 12

Fotopasca OXE Panther 4G + 32 GB SD karta, SIM karta a 12 ks batérií:Fotopasca …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 353 €

3.miesto

OXE WiFi Lovec RD3019, externý akumulátor 6 V/7 Ah a napájací kábel

Fotopasca OXE WiFi Lovec RD3019, externý akumulátor 6 V/7 Ah a napájací kábel + 32 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 202 €

4.miesto

Evolveo StrongVision Dual A

Fotopasca Evolveo StrongVision Dual A:EVOLVEO StrongVison Dual A je fotopasca, ktorá v noci pri robení …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 80 €

5.miesto

Bentech 4.0CG LTE

Fotopasca Bentech 4.0CG LTE:Fotopasca Bentech je automatické digitálne zariadenie určené na záznam statických snímok či …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 231 €

6.miesto

Suntek HC-810 Plus

Fotopasca Suntek HC-810 Plus:Fotopasca Suntek HC-810 PlusHľadáte spoločníka na nočné sledovanie zveri alebo techniku, ktorá vám …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 157 €

7.miesto

Fotopasca OXE Viper a binokulárne nočné videnie OXE DV29 + 32 GB

Fotopasca Fotopasca OXE Viper a binokulárne nočné videnie OXE DV29 + 32 GB SD karta, …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 274 €

8.miesto

OXE Gepard II, kovový box, 32GB SD karta a 4 ks baterií

Fotopasca OXE Gepard II, kovový box, 32GB SD karta a 4 ks baterií:Fotopasca OXE je …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 119 €

9.miesto

Evolveo StrongVision PRO SMART 4G

Fotopasca Evolveo StrongVision PRO SMART 4G:Kvalitná fotopasca EVOLVEO StrongVision PRO SMART 4G s mobilným pripojenímFotopasca …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 153 €

10.miesto

Suntek HC-801A

Fotopasca Suntek HC-801A:Fotopasca Suntek HC-801AHľadáte spoločníka na nočné sledovanie zveri alebo prístroj, ktorý vám pomôže …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 50 €

11.miesto

OXE Viper a klasický dalekohed FOMEI 7-21X40 ZCF Zoom + 32GB SD

Fotopasca OXE Viper a klasický dalekohed FOMEI 7-21X40 ZCF Zoom + 32GB SD karta, 4ks …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★99%
Cena: 245 €

12.miesto

OXE Panther 4G a klasický dalekohled FOMEI 7-21X40 ZCF Zoom + 32GB

Fotopasca OXE Panther 4G a klasický dalekohled FOMEI 7-21X40 ZCF Zoom + 32GB SD karta, …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 402 €

13.miesto

KeepGuard Fotopast KG795W, externý akumulátor 6V/7Ah, napájací kábel, 32GB SD karta a

Fotopasca KeepGuard Fotopast KG795W, externý akumulátor 6V/7Ah, napájací kábel, 32GB SD karta a 8 ks …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 255 €

14.miesto

EVOLVEO StrongVision PRO 4G + CZ SIM 1 GB

Fotopasca EVOLVEO StrongVision PRO 4G + CZ SIM 1 GB:Kvalitná fotopasca EVOLVEO StrongVision PRO 4G …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 194 €

15.miesto

Bentech TC03

Fotopasca Bentech TC03:Fotopasca Bentech je obľúbené digitálne zariadenie, ktoré vytvorí statické snímky či videá. Záznam …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 70 €

Výhoda modulu GSM

Modul GSM je funkcia, ktorú určite primárne nepotrebujete, ale samozrejme sa vám bude hodiť, rovnako ako pri fotoaparáte do auta. Zariadenie s touto funkciou odošle nasnímaný záznam do telefónu alebo e-mailu. Je však pochopiteľné, že si za túto funkciu priplatíte. A to nielen na začiatku, keď si kúpite fotopascu. Za odoslané správy tiež platíte podľa cenníka operátora. Je však pravda, že ak chcete na zabezpečenie svojho majetku použiť fotopascu, je vhodné byť o pohybe v jej okolí včas informovaný. Ak si však obrázky radi pozriete neskôr, keď si ich sami stiahnete, môžete sa rozhodnúť pre lacnejšiu možnosť fotopascí.

Kapacita pamäte

Ak fotopasca nemá modul GSM, veľkosť pamäte je pre vás naozaj dôležitá. Nemusíte sa však obávať, že by kapacita fotopasce bola nedostatočná. Keďže fotopasca nemá internú pamäť, musíte si kúpiť pamäťovú kartu. Väčšina modelov podporuje karty SD. Ide o rovnaké karty, aké sa používajú v mobilných telefónoch alebo fotoaparátoch. Okrem toho výrobca vždy uvádza, do akej pamäte môže karta zapisovať.

BatériA

Keďže fotopasce boli primárne určené do lesov alebo na polia pre voľne žijúcu zver, je jasné, že nemôžu byť napájané elektrickou energiou. Fotopasca samozrejme funguje na batérie. Väčšina z nich je napájaná batériami AAA. Je dobré zaobstarať si lítiové nabíjateľné batérie, ktoré majú dlhšiu životnosť a môžete ich používať opakovane. Zvyčajne potrebujete 6 až 12 batérií. Niektoré zariadenia majú integrovanú batériu, ale aj pri nich je zvyčajne možné rozšíriť kapacitu pomocou batérií AAA. Samozrejme, modely s modulom GSM spotrebujú viac energie. Očakávajte preto, že batéria v týchto zariadeniach vydrží oveľa kratšie.

Rozlíšenie

Dôležitým faktorom pri výbere je samozrejme rozlíšenie. Rozmazané obrázky vám pravdepodobne nebudú k ničomu. Minimálne rozlíšenie fotopascí je 5 MPx. Lepšie fotopasce majú rozlíšenie 12-20 MPx. Na bežné používanie však postačuje minimálne rozlíšenie. Je teda na vás, ako kvalitnú nahrávku chcete mať. Vo všeobecnosti samozrejme platí, že čím viac megapixelov, tým lepší obraz. Ak teda chcete na fotografiách vidieť detaily, zaobstarajte si fotopascu s väčším počtom megapixelov. Okrem fotografií môžu fotopasce natáčať aj videá s rozlíšením od 320 × 240 do 1440 × 1080 pixelov. Ak sa rozhodnete pre to najlepšie, potom bude video v kvalite Full HD a fotopasca bude zaznamenávať aj zvuk.

najlacnejšie a najlepšie foto pasce

Dobre fotí aj v noci

Fotopasce musia samozrejme dobre fungovať aj pri slabom osvetlení. Zariadenia majú LED diódy s vlnovou dĺžkou 850 alebo 940 nanometrov. Prvé pri fotografovaní alebo filmovaní krátko bliknú červenou farbou, zatiaľ čo druhé sú neviditeľné. Zariadenia s vlnovou dĺžkou 850 nanometrov majú síce väčší dosah a vyššiu kvalitu obrazu, ale riskujete, že odhalíte úkryt fotopasce, že vám ju ukradnú, a ak ju máte v lese, vyplašíte divú zver. Fotopasca s vlnovou dĺžkou 940 nanometrov je neviditeľná a výrazne znižuje riziko podania, ale opäť urobíte horšie snímky, pretože dĺžka osvetlenia je kratšia.

Na vzhľade záleží

Na prvý pohľad sa môže zdať, že na vzhľade skrytej fotopasce nemôže záležať. To je jednoducho nesprávne. Ak naozaj chcete, aby vaša fotopasca zostala skrytá a nepovšimnutá, musí vyzerať nenápadne a splynúť s okolím. Do lesa sa preto odporúča vyberať tmavšie fotopasce s nenápadnými prvkami.

Niečo navyše

Ak sa uspokojíte len s tým najlepším, čo trh ponúka, určite sa poobzerajte po fotopasciach, ktoré dokážu odosielať nahraný materiál cez Bluetooth alebo WiFi, prípadne po modeli s diaľkovým ovládaním. Pokiaľ ide o Bluetooth a WiFi, je to určite pohodlnejšie, pretože na prenos snímok alebo videí nepotrebujete žiadny kábel a pamäťová karta môže zostať na mieste aj vo fotopasci. Ak je fotopasca vybavená WiFi alebo Bluetooth, môžete ju navyše ovládať pomocou aplikácie v mobilnom telefóne.

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.5/5 (4)

RedakceNajlepsiVyber

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *