image

Najlepší parný čistič roka 2024 Nechajte si poradiť v našom teste 15 najlepších produktov

  • Výberom najlepšieho parného čističa ušetríte peniaze, čas aj nervy.
  • Na základe nezávislých spotrebiteľských recenzií si vyberte parný čistič s najlepším pomerom ceny a kvality.
  • Po výbere najlepšieho parného čističa vám pomôžeme vybrať najlacnejšiu ponuku.

Viete, ako si vybrať najlepší parný čistič?

Parné čističe predstavujú novú technológiu čistenia. Niektoré ženy v domácnosti upratovanie priam nenávidia, ale s parným čističom sa z neho stáva radosť. Vďaka špeciálnej technológii a mnohým funkciám je to oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Na trhu je však pomerne veľké množstvo týchto výrobkov, takže môže byť veľmi ťažké vybrať si ten najlepší parný čistič. Preto sa v dnešnom článku pozrieme na niekoľko rád a tipov, ktoré pri kúpe parného čističa určite využijete.

Víťaz spotrebiteľského testu roka 2024

Ľudová voľba

Livoo DOM458

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 63 €

Zlatá stredná cesta

Víťaz testu

Pre náročných

Ako funguje parný čistič?

Parný čistič s vysávačom je zariadenie, ktoré vytvára paru ohrievaním vody, ktorá zostáva pod tlakom v špeciálnej nádrži. V okamihu, keď stlačíte príslušnú páčku, sa para uvoľní cez trysky smerom von. Vďaka vysokej teplote a tlaku dokáže odstrániť aj tie najodolnejšie nečistoty, a čo je najdôležitejšie, ničí baktérie.

Je preto skvelým pomocníkom pri upratovaní v prípade, že máte malé deti, ktoré si s čistotou rozhodne nerobia starosti. Veľkou výhodou je všestrannosť použitia takéhoto čističa, pretože ho môžete použiť na koberce, ako aj na plávajúce podlahy alebo dlažbu.

TOP 15 – Najlepší parný čistič podľa spotrebiteľov v roku 2024

1.miesto

2.miesto

3.miesto

7.miesto

Livoo DOM458

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 63 €

8.miesto

12.miesto

14.miesto

Ako vyzerá jednokomorový parný čistič?

Jednokomorový systém sa zvyčajne nachádza v menších, a teda lacnejších výrobkoch. Ručný parný čistič má teda len jednu nádrž, do ktorej je potrebné naliať vodu. Tá sa potom priamo v nádrži zahrieva a samovoľne premieňa na paru.

Nádrž je preto vždy pod tlakom a rozhodne ju neotvárajte skôr, než sa para úplne spotrebuje. Horúca para by vás mohla veľmi vážne zraniť a spôsobiť vám nepríjemné popáleniny.

Ako vyzerá dvojkomorový systém?

Samozrejme, existuje aj dvojkomorový systém, ktorý je oveľa pokročilejší, ale aj oveľa jednoduchší na obsluhu. Napríklad parný čistič Kärcher má dve nádrže na vodu – jedna je naplnená vodou, ktorá sa potom čerpá do druhej, kde sa vytvára para. Veľkou výhodou je možnosť doplnenia tekutiny aj počas upratovania, čo oceníte najmä vo väčších miestnostiach alebo priestoroch. Pri nalievaní vody nemusíte prístroj ani vypínať, stačí otvoriť veko a doplniť tekutinu.

najlacnejšie a najlepšie parné čističe

1.miesto

Livoo DOM458

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★83%
Cena: 63 €

2.miesto

3.miesto

4.miesto

5.miesto

Potrebujete ručný parný čistič?

Malý ručný parný čistič je všetko, čo potrebujete pre svoju domácnosť, a okamžite sa stane základným čistiacim nástrojom. Dokáže vyčistiť zaschnutú mastnotu na sporáku alebo si poradiť so špinou medzi dlaždicami. Samozrejme, na okná môžete použiť parný čistič, vďaka ktorému budú vaše okná doslova žiariť čistotou.

Tieto zariadenia sa ponúkajú za nízku cenu, ale majú malý výkon. Sú však rýchlo pripravené na použitie a veľmi ľahko sa s nimi manipuluje. Možno ich však použiť len na menšie plochy, ktoré nebudete čistiť príliš dlho. S objemom nádržky približne pol litra totiž dokážu čistiť maximálne 5 minút.

Dali by ste prednosť mobilnej čističke?

Prenosný parný čistič je vynikajúci pre domácnosť, pretože s ním môžete vyčistiť prakticky čokoľvek. Parný čistič okien Kärcher možno použiť nielen na sklo, ale aj na koberce a iné povrchy v domácnosti. Ak ho budete používať na štandardné čistenie, rýchlo si ho obľúbite a po čase už bez neho nebudete upratovať. Svojím vzhľadom pripomína vysávač, čo je spôsobené najmä nádržkou na vodu s objemom až jeden a pol litra.

Po zapnutí musíte počkať asi 5 minút, kým sa vytvorí optimálne množstvo pary, ale potom vám už nič nebráni v čistení. Para dosahuje teplotu až 140 °C, takže bezpečne odstraňuje nielen usadenú špinu a nečistoty, ale aj baktérie a iné mikroorganizmy. Malou nevýhodou bude vyššia obstarávacia cena, keďže cenovka môže dosiahnuť až 1 250 EUR.

Na čo sa zamerať pri výbere?

Či už si prečítate množstvo článkov na tému recenzií parných čističov, nie je nad zdravý rozum. Vďaka nemu sa rozhodnete najlepšie. Premyslite si, na čo budete parný čistič vo svojej domácnosti používať a ako často ho chcete takto používať. Ďalej zvážte veľkosť priestoru, ktorý chcete čistiť, a či chcete univerzálneho pracovníka alebo pracovníka na čistenie podláh či okien.

Môže sa používať aj na koberce?

Parný čistič na koberce by sme neodporúčali, oveľa lepší je parný čistič. Je vhodný aj na čalúnenie, takže určite nájde uplatnenie v každej domácnosti. Ide o špeciálny druh tohto zariadenia, ktoré je vhodné na všetky povrchy, ktorým nevadí horúca para. V porovnaní s bežným parným čističom však dokáže vysávať aj rozpustené nečistoty, čo vedie k ešte precíznejšiemu čisteniu kobercov alebo čalúnenia.

Zvyčajne má nádobu na menej ako liter vody a je pripravený na čistenie približne za 5 minút po zapnutí. S tlakom pary viac ako 4 bary si poradí aj s odolnými škvrnami. Na lino alebo dlaždice však môžete použiť bežný parný čistič na podlahy.

Ako sa teda rozhodnete?

Malé parné čističe sú ideálne na rýchle čistenie nových škvŕn, pretože sú pripravené na použitie už za 3 minúty a doslova excelujú v ťažko prístupných alebo úzkych priestoroch. Parný čistič ETA je na vrchole tejto kategórie a môžete ho použiť na čistenie všetkých ťažko prístupných miest vo vašej domácnosti, ako sú štrbiny, grilovacie rošty, radiátory alebo dokonca čalúnenie v aute.

Ak stroj používate pravidelne, vyberte si radšej mobilný parný čistič Kärcher, ktorý si poradí so všetkými podlahami aj oknami. Veľká nádrž na vodu a vysoký tlak pary zaručujú, že si tento parný čistič poradí aj s tými najhoršími škvrnami.

Parný čistič musí byť neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Teraz by ste mali mať jasnejšiu predstavu o tom, ktorý konkrétny čistiaci prostriedok bude pre vašu domácnosť vhodný. Pred kúpou si všetko starostlivo vyberte a premyslite, pretože nejde o malú investíciu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (3)

RedakceNajlepsiVyber

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *