image

Ktorý soundbar vybrať do domácnosti alebo na párty? Máme pre vás jediný test, ktorý potrebujete vidieť.

  • Ušetrite peniaze, čas a nervy pri výbere najlepšieho soundbaru.
  • Na základe nezávislých spotrebiteľských recenzií si vyberte soundbar s najlepším pomerom ceny a kvality.
  • Po výbere najlepšieho soundbaru vám pomôžeme vybrať najlacnejšiu ponuku.

Soundbar namiesto reproduktora

Soundbar je elektronické zariadenie, ktoré produkuje zvuk. Je to vlastne reproduktor, ktorý produkuje naozaj kvalitný a dobre skreslený zvuk. Soundbar má podlhovastý horizontálny tvar, ktorý dobre vyzerá a je vhodný na umiestnenie pod alebo nad televízor. Niektoré soundbary možno rozobrať a ich bezdrôtové časti umiestniť do rôznych kútov miestnosti, niektoré možno pripojiť k subwooferu, aby ste získali basový zvuk. Soundbary môžu ľahko nahradiť predtým obľúbené reproduktory. Aspoň pre tých, ktorí naozaj nepotrebujú najlepší priestorový zvuk a nežijú vo veľkých priestoroch.

Televízory už budú tenké ako papier. Tým sa síce dosiahne elegantnejší vzhľad, ale na druhej strane to znamená, že nemajú dostatok priestoru pre zabudované reproduktory, čo tiež zhoršuje zvukový zážitok.

Prinášame dokonalé estetické a zvukovo prijateľné riešenie – kompaktný soundbar, ktorý produkuje výkonný a priestorový zvuk, tzv. soundbar. S tým súvisí otázka, ktorý z nich je pre vás najlepší? Tu sú najlepšie soundbary, ktoré môžete nájsť v krajine!

Víťaz spotrebiteľského testu roka 2024

Ľudová voľba

MUSE M-1580SBT

SoundBar MUSE M-1580SBT:Pre náročnejšieho diváka či poslucháča je zvuk, ktorý poskytujú reproduktory televízie, často nedostatočný. So soundbarom budete mať kino …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 70 €

Zlatá stredná cesta

Panasonic SC-HTB510

SoundBar Panasonic SC-HTB510:Skvelý zvukový výkon v kompaktnom teleNestačí vám kvalita zvukového výstupu vášho televízora, ale zároveň si nechcete kupovať domáce …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 283 €

Víťaz testu

EDIFIER B700

SoundBar EDIFIER B700:Nie je vyplnený Alternatívny text k fotografii!Dynamický a pohlcujúci zážitok na úrovni domáceho kinaVyplňte svoju obývačku ohromujúcim priestorovým …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 520 €

Pre náročných

LG DS95QR

SoundBar LG DS95QR:Reproduktory televízie neposkytujú príliš kvalitný zvuk. So soundbarom budete mať kino vo svojej obývačke. Vďaka jeho výkonu 810 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 179 €

Prečo by ste si mali kúpiť soundbar

Najlepší spoločník pre váš televízor 4K

Vysokokvalitný priestorový zvuk je všetko, čo potrebujete na doplnenie zážitku zo sledovania televízora Ultra-HD. Vďaka mimoriadne jasnému displeju s vysokým rozlíšením oceníte aj kvalitný zvuk, ktorý zodpovedá vašej investícii do špičkového zariadenia.

Vysokokvalitný priestorový zvuk (okamžitá aktualizácia)

Doma môžete mať priestorový zvuk na rovnakej úrovni, ako keby ste boli v kine, vďaka soundbaru, ktorý vám pri sledovaní televízie poskytne skutočný, aktuálny zvuk. V skutočnosti to vyzerá, že máte v miestnosti niekoľko takýchto reproduktorov.

Prispôsobte si domáce zvukové vybavenie svojim potrebám a so správnym nastavením môže mať váš zvuk až terapeutické účinky počas celého dňa. Keď zvýšite hlasitosť, môžete dokonca cítiť, ako zem vibruje. Pripravte sa na to, že sa úplne oddáte takémuto zvukovému zážitku – áno, so sundbars môžete zažiť všetko!

Kompaktný a estetický soundbar oproti veľkému domácemu kinu

Keďže priestory v domácnosti sú stále menšie a drahšie, vieme, že nie každý má možnosť premeniť celú miestnosť alebo dokonca časť obývačky na domáce kino – čo s toľkými reproduktormi. Soundbary tento problém ľahko vyriešia, pretože sú kompaktné a pohodlne sa zmestia pod televízor, či už sú namontované na nich alebo na doske stola. Zaberajú smiešne málo miesta a zároveň vytvárajú dokonalú zvukovú kulisu pre vás a vašu rodinu.

Navyše sú zvukové panely navrhnuté tak, aby vyzerali moderne a príťažlivo. Takto to trochu zvýrazňuje celkový dojem z celej miestnosti.

Jednoduchá údržba

Soundbary sú navrhnuté tak, aby boli elegantné a kompaktné, a zvyčajne nevyžadujú veľkú pozornosť ani úsilie, pokiaľ ide o údržbu. Väčšina z nich má dobrú kvalitu konštrukcie a vydrží dlho. Okrem toho stačí zariadenie správne umiestniť a to je všetko, nie sú potrebné žiadne ďalšie náklady na inštaláciu alebo nastavenie!

Pomerne cenovo dostupná a pohodlná modernizácia

V porovnaní s domácim kinom môžete ľahko získať kvalitný a žiadaný soundbar s pomerne nízkou počiatočnou investíciou. Už sa nemusíte starať o počet reproduktorov. Malé, veľké a vysoké, namontované alebo umiestnené vedľa televízora, všetky sú teraz súčasťou jedného výkonného soundbaru. Boli by ste prekvapení, koľko dobrých soundbarov dokáže v dnešnej dobe vytvoriť dojem, že zvuk prichádza zo všetkých strán a doslova vás obklopuje!

Název
Hodnocení
Cena

Ako si vybrať soundbar

Počet kanálov a priestorový zvuk

Výber počtu kanálov závisí od typu zvukovej scény, ktorú chcete vytvoriť. Ak hľadáte lepší zvuk ako pri bežných stereosystémoch, teda tých, ktoré sa šíria cez ľavý a pravý reproduktor, mali by ste zvážiť soundbar s minimálne 5 alebo 7 kanálmi. Pre štandardné domáce kino by to bolo slušné minimum. To znamená, že soundbar obsahuje 5 zvukových kanálov – jeden v strede, jeden vpravo, jeden vľavo a dva vzadu, čím vytvára plnohodnotný zvukový systém.

Výber technológie Dolby Atmos jednoznačne mení všetko, čo ste doteraz zažili o zvuku, pretože vytvára dokonalú ilúziu priestorového zvuku, ktorý vás akoby úplne obklopí. To zaručuje neuveriteľný a pohlcujúci zvukový zážitok nielen pri sledovaní filmov, ale aj pri hraní hier.

Soundbar + subwoofer

Niektoré soundbary sa dodávajú s prídavným subwooferom na vytvorenie plnohodnotného priestorového zvuku. Tieto subwoofery sú zvyčajne bezdrôtové a môžu byť namontované na strope alebo kdekoľvek inde mimo dohľadu. Niektoré soundbary sú vybavené zadnými reproduktormi, ktoré sa používajú na vytvorenie vhodného zvukového prostredia.

Označenie zvukových kanálov

Vďaka číselnému označeniu je veľmi jednoduché zistiť, koľko kanálov má soundbar. Prvé číslo pred bodkou (t. j. 2.0, 3.1, 5.1.2 a 7.1.2) označuje počet zvukových kanálov, ktoré má soundbar k dispozícii. Druhé číslo označuje, či je k dispozícii subwoofer. 1, ak je k dispozícii, a 0, ak nie je. Tretie číslo znamená, že súčasťou soundbaru sú 2 stropné reproduktory.

S väčším počtom kanálov bude produkovaný zvuk skutočne špičkový a v porovnaní so základnou úrovňou výrazne autentickejší.

Možnosti pripojenia

Soundbary vyššej triedy, samozrejme, spolu s vyššou cenou ponúkajú viac možností pripojenia. Ak teda máte televízor s rozlíšením 4K alebo HDR alebo prehrávač Blu-ray, soundbar s nimi dokáže spolupracovať a zabezpečiť, aby zachytával a premietal zvuk v kvalite Blu-ray alebo 4K.

Vďaka možnosti pripojenia vstupov HDMI je soundbar vybavený všetkým až po špičkovú kvalitu zvuku televízorov 4K/HDR. Dokáže dekódovať zvukové formáty Blu-ray a zlepšuje kvalitu zvuku, takže je skutočne špičkový. Získate jednoznačne najlepšiu kvalitu zvuku, akú môžete dosiahnuť.

Ak si zaobstaráte soundbar, ktorý je kompatibilný s bezdrôtovým prenosom zvuku, môžete bezproblémovo pripojiť viacero zariadení bez káblov, t. j. pomocou Bluetooth alebo AirPlay.

Nakupujte podľa svojich potrieb

Nakoniec je dôležité vedieť, aké zariadenie bude najlepšie fungovať s tým, čo už máte doma, a kúpiť si také, ktoré bude kompatibilné – ak plánujete v blízkej dobe aktualizáciu, aktualizujte. Pravdepodobne nebudete musieť kupovať najlepší soundbar na trhu, ak ho plánujete používať len na počúvanie televízie. V každom prípade aj základný soundbar postačí na zlepšenie kvality zvuku a zážitku.

Porovnanie zvuku reproduktorov

Aj keď sú soundbary naozaj sofistikované, nedokážu ponúknuť ilúziu priestorového zvuku tak dobre ako systémy 5.1. Je to celkom logické. Pri sústave šiestich reproduktorov sa zvuk šíri naozaj z každého kúta miestnosti, čo pri soundbaroch nie je možné. Ide o jednu, maximálne dve škatule. Priestorový zvuk je teda v skutočnosti len dobre premyslená ilúzia. Väčšina používateľov však bude so zvukom určite spokojná. Ich zvuk je veľmi blízky priestorovému efektu. Pozrime sa teda na výhody a nevýhody soundbarov a domáceho kina.

Veľkým plusom soundbaru je jednoduchá inštalácia a tiež manipulácia. Dobré je, že soundbar nepotrebuje veľa miesta a nemusíte premýšľať, kam ukryť káble. Okrem toho je cena v porovnaní s domácim kinom prijateľnejšia. Na druhej strane domáce kiná ponúkajú lepšiu kvalitu priestorového zvuku, čo oceníte najmä vo veľkom priestore. Ak je teda vaša obývacia izba veľmi priestranná, zostaňte pri starej klasike a investujte do kvalitného systému 5.1. Ak je vaša obývacia izba malá a nemáte prehnané požiadavky na zvuk, určite vám postačí soundbar. Samozrejme, zvuk z neho je mnohonásobne lepší ako zvuk z reproduktorov televízora.

Najlepšie soundbary roka 2024 na základe zvukového testu

1.miesto

Polk Signa S2

SoundBar Polk Signa S2:Prestaňte sa trýzniť plochým zvukom vašej televízie a preskočte rovno do skvelej …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 183 €

2.miesto

Sony STR-DH790

AV receiver Sony STR-DH790:Nie je vyplnený Alternatívny text k fotografii!AV RECEIVER SONY STR-DH7907.2-kanálový zosilňovač domáceho …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 639 €

3.miesto

Yamaha YAS-209 Black

SoundBar Yamaha YAS-209 Black:Zvuk prenášaný z televíznych reproduktorov je často nedostačujúci a náročnejší divák ho …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 392 €

4.miesto

TESLA PrimeSound HQ-990

SoundBar TESLA PrimeSound HQ-990:Nie je vyplnený Alternatívny text k fotografii! Kompaktný a elegantný soundbar s …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 158 €

5.miesto

Sencor SSB 4450BS

SoundBar Sencor SSB 4450BS:Zvuk prenášaný z televíznych reproduktorov je často nedostačujúci a náročnejší divák ho …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 80 €

6.miesto

LG S80QY

SoundBar LG S80QY:Televízne reproduktory často nemajú taký kvalitný zvuk, ako by si poslucháč predstavoval. V …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 465 €

7.miesto

Hisense HS205G

SoundBar Hisense HS205G:Pre náročnejšieho diváka či poslucháča je zvuk, ktorý poskytujú reproduktory televízie, často nedostatočný. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 79 €

8.miesto

BOSE set 605 – čierny

SoundBar BOSE set 605 – čierny:Zvuk, ktorý prenášajú televízne reproduktory, je pre náročnejších užívateľov často …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 929 €

9.miesto

LG DS40Q

SoundBar LG DS40Q :Reproduktory televízie neposkytujú príliš kvalitný zvuk. Vďaka soundbaru si prenesiete kino do …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 189 €

10.miesto

Bose Bass module 700 čierny

Subwoofer Bose Bass module 700 čierny:Špičkový basový modul Bose Bass module 700 je určený na …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 770 €

11.miesto

BLAUPUNKT LS200SUB, 2.1, Bluetooth

SoundBar BLAUPUNKT LS200SUB, 2.1, Bluetooth:Televízne reproduktory často nemajú taký kvalitný zvuk, ako by si poslucháč …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 204 €

12.miesto

Philips TAB5308/10

SoundBar Philips TAB5308/10:Zvuk prenášaný z televíznych reproduktorov je často nedostačujúci a náročnejší divák ho neocení. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 140 €

13.miesto

JBL BAR 2.1 Deep Bass MK2

SoundBar JBL BAR 2.1 Deep Bass MK2:Reproduktory televízie neposkytujú príliš kvalitný zvuk. Vďaka soundbaru už …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 289 €

14.miesto

Hisense HS214

SoundBar Hisense HS214:Vyberte značku: SoundBar Hisense HS214 2.1Dokonalý zvuk so soundbarom Hisense HS214 2.1Minimalistický dizajn …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 99 €

15.miesto

TCL TS8212

SoundBar TCL TS8212:Nechajte sa obklopiť priestorovým Dolby Atmos zvukom z 2.1.2 soundbaru TCL TS8212Soundbar TCL …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 279 €

Kedy je soundbar dobrá voľba?

Ak si chcete zaobstarať zvukový systém do malého priestoru, soundbar je lepšia voľba. Rovnako sa rozhodnite pre jeden z nich, ak nechcete investovať príliš veľa peňazí. Je tiež dobrou voľbou, ak si potrpíte na dizajn, najmä na moderný a elegantný vzhľad. Aj tie najlacnejšie soundbary vám určite ponúknu oveľa lepší a bohatší zvuk ako bežný televízor. Ak si priplatíte, môžete si kúpiť aj soundbary s najnovšou technológiou Dolby Atmos. Potom máte stopercentnú istotu, že budete mať ilúziu priestorového zvuku. Pri sledovaní hororu tak nebudete ochudobnení o pocit, že kroky sú naozaj za vami. A vo chvíli, keď vám srdce pomaly vyskočí z hrude od strachu, možno oceníte, že je to naozaj len ilúzia a za vami nie je žiadny zvuk.

najlacnejšie a najlepšie soundbary

1.miesto

Sencor SSB 4450BS

SoundBar Sencor SSB 4450BS:Zvuk prenášaný z televíznych reproduktorov je často …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 80 €

2.miesto

Hisense HS205G

SoundBar Hisense HS205G:Pre náročnejšieho diváka či poslucháča je zvuk, ktorý …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 79 €

3.miesto

Hisense HS214

SoundBar Hisense HS214:Vyberte značku: SoundBar Hisense HS214 2.1Dokonalý zvuk so …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 99 €

4.miesto

Fenda F & D HT-330

SoundBar Fenda F & D HT-330:SoundBar FENDA perfektne vylepší zvuk …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★92%
Cena: 99 €

5.miesto

Creative Stage SE

SoundBar Creative Stage SE:Soundbar Creative vám umožní užiť si hranie …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 60 €

6.miesto

MUSE M-1650SBT

SoundBar MUSE M-1650SBT:SoundBar MUSE posunie zvuk televízora na úplne novú …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 88 €

7.miesto

Thomson SB60BTS

SoundBar Thomson SB60BTS:Zvuk, ktorý prenášajú televízne reproduktory, je pre náročnejších …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★97%
Cena: 100 €

8.miesto

Samsung HW-C400

SoundBar Samsung HW-C400:V rytme dokonalého priestorového ozvučenia so soundbarom Samsung …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 90 €

9.miesto

Fenda F&D HT-230

SoundBar Fenda F&D HT-230:Reproduktory televízie neposkytujú príliš kvalitný zvuk. Vďaka …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 59 €

10.miesto

MUSE M-1580SBT

SoundBar MUSE M-1580SBT:Pre náročnejšieho diváka či poslucháča je zvuk, ktorý …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 70 €

Ako je možné vymeniť systém viacerých skriniek?

Jedna škatuľa oproti piatim? Ako je možné, že kvalita je veľmi podobná? Je to preto, že soundbary používajú virtuálnu simuláciu zvuku. V ideálnom prípade by však soundbar mal mať aspoň samostatné zadné reproduktory. Na trhu sú soundbary 2.0, ktoré majú len dva predné kanály. Soundbary 2.1 majú dva predné kanály a subwoofer. Soundbar 3.0 má dva predné kanály, subwoofer a stredový kanál. Tá zvyšuje kvalitu hovoreného slova. Soundbar 5.1 má dva predné kanály, dva zadné kanály a subwoofer. Tento soundbar skutočne dosahuje kvalitu domáceho kina.

Odporúčam vám zaobstarať si soundbar, ktorý obsahuje aspoň subwoofer. Základom sú predsa dobré basy. Môžete si vybrať medzi jednotkou so zabudovaným subwooferom alebo externým subwooferom. Ten má, samozrejme, lepšiu kvalitu zvuku a je hlasnejší. Je to však aj drahšia možnosť.

Inštalácia soundbaru

Ak nie ste technický typ, nezúfajte. Inštalácia soundbaru je veľmi jednoduchá. Vďaka návodu sa vám nemôže stať, že by ste všetko správne nainštalovali za niekoľko minút. Pri nákupoch myslite na to, kam soundbar skutočne umiestnite. V ideálnom prípade by mal mať rovnakú veľkosť ako váš televízor. Soundbar môžete umiestniť pod televízor alebo ho nainštalovať pomocou nástenného držiaka. V porovnaní s inštaláciou reproduktorového systému je to naozaj jednoduchá operácia. Navyše nemusíte ťahať káble.

Zaujímavé funkcie soundbaru

Soundbar nie je len zariadenie na zlepšenie kvality zvuku televízora. Samozrejme, môžete si na ňom pustiť aj film na DVD alebo rádio. Teda ak si kúpite typ, ktorý tieto funkcie podporuje. Soundbary majú aj výstupy HDMI, USB a slúchadlá. Môžete tak napríklad počúvať hudbu priamo z flash disku alebo iného zdroja. Výstup HDMI umožňuje pripojenie k televízoru, hernej konzole alebo set-top boxu. Výstup na slúchadlá samozrejme umožňuje pripojenie slúchadiel. Niektoré zariadenia majú aj Bluetooth. Ich výhodou je, že na pripojenie nepotrebujete kábel. Aj vďaka tomu sa s nimi ľahšie manipuluje a môžete ich pohodlne používať kdekoľvek v byte alebo ich prenášať napríklad na chatu. Zaujímavou funkciou niektorých soundbarov je funkcia DRC. Ide o nočný režim, ktorý kompenzuje rozdiely v hlasitosti akčných scén. ´

Mobilné pripojenie

Zariadenia s rozhraním bluetooth sa samozrejme jednoducho pripájajú k telefónu a môžete z nich prehrávať hudbu. Existujú však aj aplikácie pre soundbary. Funkcia Multiroom umožňuje používať telefón ako diaľkové ovládanie. Ovládač domáceho kina aj aplikácia SongPal dokážu vybrať zdroj zvuku, takže pomocou nich môžete ovládať basy a výšky.

Pred nákupom by ste mali vedieť

Dôkladne si premyslite, či ste so zvukom zo soundbaru naozaj spokojní, a neočakávajte absolútnu dokonalosť, akú vám môže poskytnúť iba zvuková súprava. Ak sa rozhodnete pre kúpu, ujasnite si, čo má zariadenie robiť a čo nepotrebujete. Pri kúpe vždy sledujte špecifikácie. V tomto prípade bohužiaľ platí, že čím vyššia cena, tým vyššia kvalita. Vždy si radšej porovnajte výkon a ceny viacerých soundbarov, aby ste nakoniec neboli sklamaní.

Soundbar vs Soundbase

Soundbar je ideálnym riešením, ak máte málo miesta pod televízorom a zároveň uprednostňujete moderný dizajn a jednoduché používanie. So subwooferom je to veľmi slušná voľba, bez neho sa dodáva takzvaná zvuková základňa, v ktorej sa nachádzajú väčšie reproduktory. Ak nechcete používať samostatný subwoofer, ale chcete mať poriadne basy, zvážte, či si namiesto neho zaobstarať zvukovú základňu.

Soundbary sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie.Ide o dlhé, elegantné reproduktory, ktoré sa zvyčajne nachádzajú pod televízorom a slúžia ako doplnok celej zostavy. Zaberajú tiež menej miesta a sú estetické.Niektoré soundbary môžu mať pripojené ďalšie subwoofery pre lepšie basy, sú bezdrôtové a môžu byť namontované mimo dohľadu.

Obe sú slušnou alternatívou k zostave s viacerými reproduktormi pre pocit domáceho kina. Kľúčovým rozdielom medzi nimi je však ich zvuková projekcia. Soundbary sú širšie, a preto majú za následok širšiu zvukovú projekciu. Širšie zvukové pole vytvára ilúziu priestorového zvuku bez potreby skutočných priestorových reproduktorov.

Rozruch okolo Dolby Atmos

Dolby Atmos je svätý grál soundbarov. Je to ako dosiahnuť osvietenie na najvyššej úrovni. Dolby Atmos v podstate vytvára trojrozmernú zvukovú kulisu, ktorá povznáša vaše zmysly. Nie je to len zvukový zážitok, ale zvuk skutočne počujete a cítite z jednej strany na druhú. Navyše je dnes čoraz viac obsahu kompatibilného s technológiou Dolby Atmos.

Na prácu s technológiou Dolby Atmos budete potrebovať nový prijímač pre televízor a prehrávače. Dobrou správou je, že existuje mnoho možností, ako získať slušný prijímač. Nebudete potrebovať ani vylepšený prehrávač Blu-ray, ani lepšie káble HDMI, pretože všetko je kompatibilné.

Ak si tento upgrade môžete dovoliť, niet pochýb o tom, že Dolby Atmos je naozaj skvelá investícia!

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (4)

RedakceNajlepsiVyber

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *