
Recenzia a porovnávací test s výberom TOP 15 najlepších produktov na problematickú pleť POZRITE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI NAJLEPŠÍ PRODUKT NA PROBLEMATICKÚ PLEŤ NA TRHU.
- Nestrácajte čas hľadaním najlepšieho produktu na problematickú pleť.
- Na základe recenzií používateľov vám pomôžeme vybrať najlepší produkt pre problematickú pleť na rok 2023
- Ušetrite s nami čas a peniaze.
Víťazi testov v kategórii – Najlepšie produkty v starostlivosti o aknóznu alebo problematickú pleť 2023
Čo treba zvážiť pri nákupe produktov na starostlivosť o pleť s akné
Okrem toho, že sme zisťovali, ktoré značky sú najlepšie hodnotené v oblasti liečby akné, cieľom nášho prieskumu bolo tiež odhaliť kľúčové faktory, ktoré sú pre zákazníkov najdôležitejšie:
- Účinnosť: 27%
- Pomer ceny a kvality: 23%
- Pocit na pokožke: 22%
- Konzistencia: 20%
- Balenie: 3%
Najlepšie produkty na boj proti akné v tomto roku 2023
Účinnosť
Ukázalo sa, že najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje spokojnosť zákazníkov s výrobkami na starostlivosť o aknóznu pleť, je účinnosť výrobku. Je to preto, že často môže byť veľmi ťažké nájsť účinné spôsoby liečby akné, najmä ak ide o rôzne ťažšie liečiteľné kožné problémy. Na trhu je však veľa možností, takže by nemal byť problém nájsť ten správny produkt. Náš prieskum ukázal, že 48 % zákazníkov vyskúšalo viacero značiek, aby našli tú správnu, ktorá im pomôže.
Hodnota za peniaze
Hodnota za peniaze je druhým najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje celkovú spokojnosť zákazníkov. Štvrtina (26 %) zákazníkov uviedla, že výrobky na starostlivosť o pleť kupuje len vtedy, keď sú v zľave, čo by mohlo naznačovať, že existuje veľa spotrebiteľov, ktorí by boli ochotní zaplatiť viac, len aby našli ten správny výrobok, ktorý im pomôže. Napriek tomu 26 % respondentov prieskumu je stále významný počet, takže stále existuje veľa ľudí, ktorí uprednostňujú lacnejšie značky. Spotrebitelia v priemere minú 1 100 libier mesačne na výrobky na starostlivosť o aknóznu pleť.
Pocit na pokožke
Prípravky na starostlivosť o aknóznu pleť sú určené na čistenie pleti, odstraňovanie všetkých skrytých neduhov a zanechávajú ju jemnú, takže vaša pleť by sa pri používaní týchto prípravkov nemala vysušovať. Pre rôzne typy pleti existujú špecifické možnosti, ktoré sa zameriavajú na tieto faktory. Z nášho prieskumu vyplýva, že väčšina používateľov rôznych prípravkov na starostlivosť o pleť s akné má zmiešanú pleť (27 %), potom nasledujú používatelia s citlivou pleťou (16 %), suchou (15 %), mastnou (15 %), normálnou (13 %) a aknóznou pleťou (13 %).
Konzistentnosť
Značky zvyčajne ponúkajú rôzne typy výrobkov s rôznou konzistenciou – môžete si teda vybrať, čo vám najviac vyhovuje. Z nášho prieskumu vyplynulo, že 53 % respondentiek si naposledy kúpilo čistiaci prípravok, po ktorom nasledoval hydratačný krém (31 %), krém na škvrny (23 %), exfoliátor (17 %), pleťové tonikum (13 %), maska (10 %) a BB/CC krém (9 %).
Balenie
Ukázalo sa, že balenie je najmenej dôležitým faktorom spokojnosti s výrobkami na starostlivosť o aknóznu pleť. Zdá sa to však celkom pochopiteľné, pretože nakoniec každého aj tak zaujíma hlavne to, čo je vnútri! Aj keď teda obal nebude priamo súvisieť s odstránením vašich problémov s akné, dobre navrhnutý a ľahko použiteľný výrobok vám určite aspoň trochu uľahčí život.
najlacnejšie a najlepšie produkty na boj proti akné
Čo spôsobuje akné
Akné sa zvyčajne začína v puberte a najviac ním trpia ľudia s mastnou pleťou. U dospievajúcich môže akné pretrvávať celé roky, ale na rozdiel od všeobecného presvedčenia sa nepreukázalo, že by bolo spôsobené zlou stravou alebo nedostatočnou hygienou. Akné je s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom dedičnosti alebo hormónov, takže zdržiavanie sa mastných jedál alebo drhnutie tváre niekoľkokrát denne nezmení vaše predispozície k tomuto konkrétnemu kožnému problému. Stres tiež nespôsobuje akné, ale môže zhoršiť stav pokožky.
Závažnosť akné môže byť od miernej až po veľmi závažnú. Začína sa, keď mastný sekrét z mazových žliaz pokožky upchá malé otvory vlasových folikulov (upchaté póry). Ak sú diery veľké, ich obsah má podobu čiernych bodiek – nevzhľadných, často bolestivých škvŕn s tmavým stredom. Ak otvory zostanú malé, obsah bude mať podobu malých bielych hrbolčekov. Oba typy upchatých pórov sa môžu vyvinúť do opuchnutých, citlivých zápalov alebo pupienkov, hlbších hrčiek alebo uzlíkov. Uzlíky spojené s ťažkými prípadmi akné sú pevné opuchy pod povrchom kože, ktoré sú zapálené, citlivé a pravdepodobne už infikované.
Ako liečiť akné
Akné je v podstate bežný kožný problém, ale aký je naň najlepší liek? Podľa odborníkov možno akné liečiť kombináciou liekov vrátane voľnopredajných prípravkov na starostlivosť o pleť, špecifických liekov na akné a dokonca aj chemickým alebo laserovým ošetrením. Liečba môže v najhorších prípadoch trvať niekoľko mesiacov a zápalové akné sa musí liečiť včas, aby sa zabránilo trvalému zjazveniu. Aj po vymiznutí akné môže byť potrebná priebežná liečba, aby sa vaša pokožka dlhodobo zbavila nevzhľadných škvŕn.
Odborníci na zdravie sa tiež zhodujú v tom, že akné je pravdepodobne podmienené dedičnosťou alebo hormónmi, ktoré zjavne neovplyvníte, takže to považujte za definitívnu odpoveď. V tejto súvislosti existuje mnoho tipov, ktoré pomáhajú priamo predchádzať alebo aspoň lepšie liečiť už vzniknuté akné. Bežná rada odborníkov napríklad znie, aby ste si nikdy nevymačkávali pupienky, ak idete von, do práce alebo do školy! Hoci je nepravdepodobné, že by nedostatočná hygiena spôsobila akné, pravidelné umývanie jemnými čistiacimi prostriedkami pomôže udržať vašu pleť čistú, menej podráždenú a, dúfajme, menej mastnú. Produkciu mazu z mazových žliaz nemôžete zastaviť, ale môžete ho z povrchu pokožky odstrániť jemným tonikom alebo antibakteriálnymi tampónmi či obrúskami.
Ak máte smolu a objaví sa u vás škvrna akné, je najlepšie poradiť sa s lekárnikom alebo lekárom, aby ste určili najvhodnejšiu liečbu.