image

recenzie, porovnanie + test 15 najlepších Urobte si náš test a vyberte si ten najlepší epilátor na trhu.

  • Nestrácajte čas hľadaním najlepšieho epilátora a epilátora.
  • Na základe recenzií používateľov vám pomôžeme vybrať najlepší epilátor a epilátor pre 2023
  • Ušetrite s nami čas a peniaze.

Hodvábna a hladká pokožka bez chĺpkov je svieža a vyzerá dobre. Nájsť správnu metódu odstraňovania chĺpkov však môže byť náročné. Tu prichádza na rad epilátor. Pomôže vám odstrániť aj tie najhrubšie a najjemnejšie chĺpky.

Väčšina ľudí sa môže epilovať len raz za mesiac, čo je oveľa menej často ako bežné holenie. Epilácia je zároveň krátkodobo aj dlhodobo lacnejšia v porovnaní s holením, voskovaním a IPL (intenzívne pulzné svetlo). Vyskúšajte fantastický epilátor a uvidíte, že sa stane vaším novým najlepším priateľom!

Tu sú najlepšie epilátory a epilátory, ktoré si dnes môžete kúpiť v krajine!

Víťaz spotrebiteľského testu roka 2023

Všetko, čo potrebujete vedieť o epilátoroch

Čo je to epilátor?

Epilátor je blízky príbuzný elektrického holiaceho strojčeka. Je to v podstate elektrická pinzeta, ktorá naraz vytrhne veľký chumáč chĺpkov. Pri každom prejdení hlavou epilátora po pokožke sa chĺpky v danej oblasti rýchlo odstránia od korienkov smerom nahor

Môžete epilátor používať všade?

Z technického hľadiska áno. Mnohé z dostupných epilátorov sú teraz k dispozícii s možnosťou použitia na celé telo. Modely vyššej triedy sa zvyčajne dodávajú so špecializovanejšími nadstavcami na konkrétne časti tela. Ak sa k epilátoru dodáva príslušenstvo, venujte čas jeho preštudovaniu a používaniu podľa návodu. Špeciálne nástavce poskytujú lepšie výsledky pre konkrétnu časť tela.

Napríklad ochlpenie v oblasti plaviek je citlivejšie a vyžaduje si presnosť. Nástavce pre tieto oblasti sú zvyčajne menšie, takže môžete epilátor presne ovládať v rôznych zákutiach a krivkách. Na tvár však skúste používať iba epilátor so špeciálnym nadstavcom na tvár. Pokožka na tvári je veľmi jemná a citlivá. Bez nástavca na tvár môže byť intenzita epilátora pre vás príliš silná. Epilátor strednej triedy by už mal obsahovať nástavec na tvár. Ceny by sa mali pohybovať od 1 800 do 3 000 Kč.

Najlepšie epilátory a depilátory na základe dlhodobého testu tých najlepších, ktoré si môžete kúpiť v 2023!

Je epilácia bolestivá?

Áno aj nie. Záleží na tom, aká je vaša tolerancia bolesti a či ste už epiláciu skúšali. Ak ste začiatočník, môže byť pre vás počiatočná skúsenosť nepríjemná a trochu bolestivá. Ale verte tejto metóde. Ak sa pravidelne epilujete, korienky chĺpkov sa časom oslabia. Výsledkom bude menej a menej nepríjemných pocitov pri každom odstránení. Epilátor vás čoskoro veľmi príjemne prekvapí!

Spôsoby na zníženie bolesti

Ak sa bojíte bolesti, tu je niekoľko tipov a trikov, ktoré vám ju pomôžu zmierniť:

Pred epiláciou alebo počas nej si dajte teplú sprchu – Kúpanie pomôže otvoriť póry. Chĺpky sa odstránia oveľa ľahšie a bezbolestne. Ak chcete epilovať v sprche, vyberte si epilátor na mokré a suché epilovanie.

Udržujte pokožku napnutú a držte ju – to pomôže vytvoriť hladkú a ľahkú dráhu pre epilátor. Vďaka menšiemu počtu prekážok sa chĺpky odstraňujú rýchlejšie a efektívnejšie.

Pred epiláciou sa skúste rýchlo oholiť – Tento tip je vhodný najmä pre začiatočníkov. Holenie vám uľahčí prácu, pretože na epiláciu zostane menej chĺpkov. Po niekoľkých epiláciách by ste mali byť schopní tento krok vynechať.

Naneste znecitlivujúci krém – Ak ste naozaj citliví na bolesť, toto môže byť najlepšie riešenie. Znecitlivie vám pokožku a vy budete môcť prejsť epiláciou bezbolestne.

najlacnejšie a najlepšie

Epilátor, holenie, voskovanie alebo IPL?

Účinnosť

Epilácia, voskovanie a IPL (intenzívne pulzné svetlo) sú najúčinnejšie metódy odstraňovania chĺpkov. Po každej z týchto činností môžete očakávať čistú, hladkú pokožku bez chĺpkov. IPL má najlepšie výsledky pri hľadaní trvalého odstránenia chĺpkov. Holenie je najmenej účinnou metódou odstraňovania chĺpkov. Často nájdete oblasti neodstránených chĺpkov, ktoré zostávajú aj po dôkladnom oholení. Práve tu vzniká potenciálny problém s dráždivými a bolestivými zarastajúcimi chĺpkami. Ak hľadáte vysoko účinnú metódu odstraňovania chĺpkov, holenie ňou nie je

Ako dlho trvá odstránenie chĺpkov?

Účinky IPL sú najdlhšie trvajúce. Po niekoľkých aplikáciách by ste si mali užiť približne 2 mesiace bez chĺpkov, než bude potrebné proces zopakovať. Účinky epilácie a depilácie voskom trvajú približne mesiac. Počas niekoľkých prvých pokusov vám môžu chĺpky dorásť v priebehu 2 až 3 týždňov. Keď sa však dostanete do pravidelného cyklu, účinky budú trvať dlhšie. Ak od holenia očakávate hladkú pokožku bez chĺpkov, mali by ste sa pripraviť na holenie každé 2 až 3 dni, aby ste si ju udržali. Je to dosť namáhavé, a preto sa väčšina žien obracia na epiláciu, voskovanie alebo IPL, aby dosiahla lepšie výsledky a ušetrila čas

Faktor bolesti

Holenie a IPL sú najmenej bolestivé možnosti. Bolesti spôsobené občasným porezaním žiletkou a zarastajúcimi chĺpkami sú pravdepodobne najbolestivejším aspektom holenia. IPL je tiež relatívne bezbolestná, ale keď sa dostane do oblasti slabín, pocítite určité nepohodlie. Voskovanie a epilácia sú v porovnaní s tým bolestivejšie. Ale s tým musíte počítať, keď odstraňujete chĺpky takýmto pomerne drsným spôsobom. Časom sa však stáva menej bolestivým. Čím častejšie používate metódu depilácie voskom a epilácie, tým sú korienky chĺpkov slabšie. Spočiatku to bude určite bolestivé, ale postupujte podľa našich vyššie uvedených tipov a čoskoro bude všetko v poriadku.

Nákupná cena

Epilátory majú v porovnaní s inými možnosťami najnižšie náklady na jedno použitie. Cena epilátora (25 až 250 EUR) je v podstate suma, ktorú zaplatíte za roky odstraňovania chĺpkov. Holiace strojčeky majú nízke počiatočné náklady, ale vysoké prevádzkové náklady, najmä pokiaľ ide o nevyhnutnú výmenu čepieľok (ktorá je z dlhodobého hľadiska veľmi nehospodárna). Voskovanie je drahé. Každá mesačná žiadosť vás môže stáť približne 50 až 120 EUR. Môžete očakávať výdavky do 400 EUR ročne. To je päťnásobok ceny špičkového epilátora Braun! IPL má najvyššie počiatočné náklady. Pripravte sa na desiatky tisíc korún. Hoci sa inzeruje, že požadované výsledky môžu byť trvalé, pravdepodobne budete musieť proces opakovať v závislosti od výsledku a potreby. Ročné náklady sa môžu pohybovať v rozmedzí od 400 EUR do 800 EUR.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *