image

Nákupný poradca + TOP 15 recenzií produktov + spotrebiteľský test ABSOLVUJTE NÁŠ TEST A VYBERTE SI NAJLEPŠÍ PRENOSNÝ INVDUKČNÝ VARIČ NA TRHU.

  • Nestrácajte čas hľadaním najlepšieho indukčného variča.
  • Na základe recenzií používateľov vám pomôžeme vybrať najlepší prenosný indukčný varič pre 2023
  • Ušetrite s nami čas a peniaze.

V tomto nákupnom sprievodcovi nájdete recenzie 15 najlepších prenosných indukčných varičov s možnosťou zaobstarať si jeden z nich za menej ako 40 EUR a až do 200 EUR za špičkový model. Tu je prehľad piatich hlavných typov týchto spotrebičov, ktorý vám pomôže pri rozhodovaní, ktorý z nich si vybrať. Nájdite zoznam užitočných tipov, ako spotrebič používať efektívnejšie, a prečítajte si odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Indukčné varné dosky pripravujú potraviny rýchlejšie ako plynové a elektrické varné dosky. Ľahko sa čistia, pretože ich povrch nie je horúci. Ak sa jedlo vyleje, na povrchu sa nepripáli. Čistý povrch môžete mať prakticky neustále, pretože ho môžete utrieť buď priamo počas varenia, alebo po varení. Pri čistení horúceho riadu počas varenia vždy dávajte pozor, aby ste sa ho nedotkli.

Každý, kto chce ušetriť čas alebo zvýšiť bezpečnosť v kuchyni, by si mal kúpiť indukčnú varnú dosku. Tento kuchynský spotrebič je už veľmi obľúbený v Európe a USA.

Víťaz spotrebiteľského testu roka 2023

Ľudová voľba

Jata VIN145

Elektrický varič Jata VIN145:Jednoplatničková varná doska Jata VIN 145 bude perfektným pomocníkom vo vašej domácnosti. Je indukčná a ponúka až 8 prednastavených programov. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 84 €

Víťaz testu

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Jata V532

Elektrický varič Jata V532:Sklokeramická varná doska First JATA V532 zaujme tenkým elegantným dizajnom a nerezovou základňou. Dvojica platničiek s priemerom …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 120 €

Ako funguje prenosná indukčná varná doska

Mnohí ľudia sú prekvapení, keď zistia, že varná doska sa nezahrieva. Indukčné varné dosky pracujú s elektromagnetickou energiou, ktorá zohrieva hrniec alebo panvicu bez toho, aby sa zahrieval samotný povrch varnej dosky.

Elektromagnetické cievky vo vnútri prístroja sa aktivujú, keď na povrchu zistia správny druh kovu. A aktivujú železné predmety vo vnútri panvice alebo hrnca, ktorý položíte na varnú dosku.

Na varnej doske môžete používať železné a nerezové panvice. Funkčnosť panvice môžete otestovať tak, že na jej dno prilepíte magnet. Ak je magnet pripevnený na dne, panvica bude fungovať aj na indukčnej varnej doske.

Najlepšie prenosné indukčné varné dosky na Slovensku podľa nezávislého testu v 2023

1.miesto

Severin DK 1042

Elektrický varič Severin DK 1042:Využili by ste elektrickú platničku, ktorá zastane prácu bežného sporáka? Severin …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 41 €

2.miesto

SEVERIN DK 1014

Elektrický varič SEVERIN DK 1014:Hľadáte jednoduchý a dostupný elektrický varič? Potom siahnite po poctivej liatine. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 41 €

3.miesto

DOMO DO339KP

Elektrický varič DOMO DO339KP:Ak plánujete kúpu spoľahlivej elektrickej platničky, je pre vás ideálnou voľbou sklokeramický …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★94%
Cena: 67 €

4.miesto

Concept VE3035

Varič Concept VE3035:Radi cestujete a zároveň by ste si na cestách chceli uvariť vaše obľúbené …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 56 €

5.miesto

SENCOR SCP 2803BK

Elektrický varič SENCOR SCP 2803BK:Zvažujete, že si zaobstaráte spoľahlivú a modernú elektrickú platničku na varenie? …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 85 €

6.miesto

SENCOR SCP 2263BK

Elektrický varič SENCOR SCP 2263BK: Sencor sklokeramický dvojplatničkový varič SCP 2263BK Nie je vyplnený Alternatívny …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★99%
Cena: 50 €

7.miesto

Princess 303021

Elektrický varič Princess 303021: Dvojplatničkový keramický elektrický varič Princess 303021 je vybavený varnými doskami s …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 50 €

8.miesto

Tesla IC200B

Indukčný varič Tesla IC200B:Máte v pláne si zaobstarať kompaktný elektrický varič? Tak sa uspokojíte s …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 41 €

9.miesto

Jata V532

Elektrický varič Jata V532:Sklokeramická varná doska First JATA V532 zaujme tenkým elegantným dizajnom a nerezovou …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 120 €

10.miesto

ROHNSON R-2440

Elektrický varič ROHNSON R-2440: Dvojplatničkový varič  ROHNSON s príkonom 2 100 – 2 500 W bude …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★90%
Cena: 43 €

11.miesto

Jata VIN145

Elektrický varič Jata VIN145:Jednoplatničková varná doska Jata VIN 145 bude perfektným pomocníkom vo vašej domácnosti. Je indukčná a …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 84 €

12.miesto

Jata V142

Elektrický varič Jata V142:Sklokeramická varná doska First JATA V142 zaujme tenkým elegantným dizajnom a nerezovou …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 75 €

13.miesto

G3Ferrari G1012200 CALDOS

Elektrický varič G3Ferrari G1012200 CALDOS:Hľadáte elektrický varič, ktorý jednoducho a efektívne nahradí sporák? G3Ferrari G1012200 …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★96%
Cena: 42 €

14.miesto

Jata V141

Elektrický varič Jata V141: Sklokeramická varná doska Jata V141 zaujme tenkým elegantným dizajnom a nerezovou …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★95%
Cena: 80 €

15.miesto

Jata V531

Elektrický varič Jata V531: Prvá sklokeramická varná doska Jata V531 s maximálnym príkonom 1 200 W. …

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★93%
Cena: 73 €

Aké sú ich typy a rozdiely

Prenosná indukčná varná doska s jednou varnou plochou

Tento typ prenosnej indukčnej varnej dosky pozostáva z jednej varnej zóny. Môže sa použiť v kuchynskom kúte alebo ako ďalší priestor na varenie v kuchyni.

Vďaka svojej prenosnosti ho môžete položiť aj na stôl v jedálni a udržiavať jedlo teplé. Tento typ prenosnej indukčnej varnej dosky možno použiť aj v ubytovniach a rekreačných domoch.

Ak ste si neboli istí, či si zaobstarať indukčnú varnú dosku, môžete začať s jednozónovou varnou doskou a zistiť, či vám vyhovuje, bez toho, aby ste na začiatku minuli veľa peňazí.

Prenosná indukčná varná doska s viacerými prvkami

Viacprvková prenosná indukčná varná doska má niekoľko varných zón. V ponuke sú napríklad spotrebiče s 2 alebo dokonca 5 indukčnými varnými doskami. Tieto prenosné indukčné varné dosky sa používajú na prípravu jedla pre viac ako jednu osobu, čo si vyžaduje viac ako jednu varnú plochu.

Vstavaná indukčná varná doska

Vstavaný indukčný spotrebič môžete nainštalovať do potrebného priestoru pomocou výrezu, ktorý zodpovedá veľkosti spotrebiča. Vstavané indukčné varné dosky vyzerajú, akoby boli súčasťou pracovnej dosky, takže dokonale splynú s interiérom. Toto riešenie môže byť pre vás vhodnou voľbou, ak neplánujete spotrebič v budúcnosti presúvať.

Voľne stojaca indukčná varná doska

Voľne stojaca indukčná jednotka je vybavená elektrickou rúrou. Tento typ si môžete zvoliť, ak chcete mať varnú dosku a rúru v jednej jednotke. Predtým by ste zaň zaplatili viac ako 23 000 libier, teraz ho však môžete ľahko získať za menej ako túto sumu.

V prípadoch, keď nájomníci nemôžu vykonávať väčšie zmeny v konštrukcii domu, môže byť táto možnosť pre nich tou správnou voľbou, najmä ak ide o malý priestor. Voľne stojace indukčné varné dosky sa môžu používať aj vo vonkajších kuchynských súpravách.

Komerčné indukčné varné dosky

Komerčné indukčné varné dosky sú vyrobené s mimoriadnou odolnosťou, aby odolali náročným podmienkam v reštauráciách a iných komerčných budovách. Ich elektrické obvody majú vyššiu priemyselnú ochranu pre zvýšenie bezpečnosti v prípade nehody pri ich komerčnom použití.

najlacnejšie a najlepšie prenosné indukčné variče

1.miesto

2.miesto

3.miesto

DOMO DO339KP

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★98%
Cena: 67 €

4.miesto

5.miesto

6.miesto

7.miesto

8.miesto

Tesla IC200B

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 41 €

9.miesto

10.miesto

Jata VIN145

Viac informácií tu
★★★★★★★★★★91%
Cena: 84 €

Na čo sa zamerať pri kúpe výrobku

Pri kúpe prenosnej indukčnej varnej dosky je dôležité sledovať spotrebu energie. Musíte sa uistiť, že nespotrebováva viac energie, ako je vaša zásuvka schopná zvládnuť. Vyšší príkon sa spája aj s vyššími teplotami varenia. Hľadajte indukčné varné dosky s plochým ovládaním na jednoduché čistenie a automatickým vypnutím na zvýšenie bezpečnosti.

Výhody a nevýhody používania

Výhody

Indukčné varné dosky dodávajú potravinám 80-90 % elektromagnetickej energie. Bežné elektrické varné dosky odovzdávajú jedlu 70 % vytvoreného tepla a plynové varné dosky odovzdávajú jedlu len 38 % tepla. Indukčné varné dosky prenášajú väčšie percento tepla na obsah hrnca alebo panvice, preto sa na nich jedlo varí rýchlejšie ako na plynových a elektrických varných doskách.

Regulácia teploty je presná a môžete používať široký rozsah teplôt. Varenie trvá maximálne tri minúty. Priemerný teplotný rozsah indukčnej varnej dosky je 38-352 °C, čo je širší rozsah ako pri plynových varných doskách.

Keďže povrch varnej dosky zostáva chladný, malé deti sa pri dotyku nepopália. Rozliate tekutiny môžete tiež okamžite odstrániť bez toho, aby ste sa museli obávať náhodného popálenia.

Varná doska sa ľahko čistí vďaka hladkému, plochému dizajnu a skutočnosti, že sa jedlo pri varení nepripaľuje.

Nevýhody

Liatina ľahko poškriabe indukčnú varnú dosku, preto musíte byť pri používaní tohto typu riadu opatrní.

Nie každá nehrdzavejúca oceľ je rovnaká. Nerezová oceľ, ktorá obsahuje železo, bude na indukčnej varnej doske fungovať bez problémov, ale nerezová oceľ vyrobená zo zliatiny niklu nefunguje.

Panvice wok nemusia dobre fungovať na indukčnej varnej doske, pretože majú zaoblené dno.

Tipy a triky pre tieto spotrebiče

  • Pri používaní liatinového riadu môžete pod takýto hrniec alebo panvicu použiť podložku na pečenie Silpat, ktorá ochráni sklenený povrch pred poškriabaním.
  • Ak máte hrniec alebo panvicu, ktoré nie sú kompatibilné s indukciou, môžete na varenie na indukčnej varnej doske použiť indukčný kotúč. Indukčný kotúč je kovová doska, ktorú môžete vložiť medzi varnú dosku a hrniec.
  • Ďalšou dostupnou funkciou sú vizuálne ukazovatele, ktoré vám pomôžu zmerať silu tepla. Používate nízku alebo vysokú teplotu? Toto upozornenie by malo mať podobu modrého plamienka LED po stranách panvice.
  • Niektoré indukčné varné dosky sú vybavené automatickou detekciou veľkosti panvice. Panvicu môžete umiestniť kamkoľvek na varnú dosku a ona sama začne variť vaše jedlo. To môže ešte znásobiť vaše pohodlie, keď môžete variť na viac ako jednej panvici.

Záver

S prenosnými indukčnými varnými doskami sa dá ľahko manipulovať podľa potreby a sú lacnou možnosťou namiesto kuchynskej varnej dosky. Nemusíte si kupovať sporák alebo vstavanú varnú dosku, pretože jedlo môžete jednoducho pripravovať na prenosnej indukčnej varnej doske.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

RedakceNajlepsiVyber

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *