4 spôsoby, ako prežiť minimalistické Vianoce – Navigácia v článku

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako by mohlo vyzerať vianočné obdobie bez stresu? Čo tak zvoliť si minimalistické Vianoce a užiť si tieto sviatky tak, ako boli zamýšľané.

Minimalizmus môže pre rôzne skupiny ľudí znamenať rôzne veci. Zistiť, čo to pre vás znamená, je doslova nevyhnutné. Či už si myslíte, že minimalizmus znamená žiť s málom, prehodnotiť všetko dôležité vo vašom živote alebo zvoliť pomalšie životné tempo, všetky tieto body majú rovnaký spoločný výsledok. Príďte si užiť minimalistické Vianoce.

Buďte šťastní

Spokojnosť môže byť ťažšie dosiahnuť, viac, ako si myslíte, najmä v čase Vianoc. Chceme sa zúčastniť desiatok aktivít, nakúpiť veľa darčekov a postarať sa o to, aby naše domovy boli najlepšie vyzdobené v celom okolí. Všetky tieto veci sú skvelé, pokiaľ vám však nespôsobujú zbytočný stres.

Minimalistické Vianoce neznamenajú, že nemôžete kupovať darčeky, stavať

Minimalistické vánoční dekorace
Minimalistické vianočné dekorácie

vianočný stromček alebo si vyzdobte svoj domov. Ak chcete mať minimalistické Vianoce, nemusíte nič obetovať. Stačí, ak si osvojíte nový spôsob slávenia Vianoc.

Ak ste naozaj pripravení dozvedieť sa viac o tom, ako mať minimalistické Vianoce, pokračujte v čítaní.

1. NASTAVTE SI CIELE

Kto nemá rád darčeky! Prijímajte ich, zbierajte ich, dávajte ich atď. Je to taká zakorenená tradícia, že sa časom stala emocionálne aj finančne zdrvujúcou.

Minimalistické Vianoce znamenajú zmenu spôsobu obdarovávania. Tu je niekoľko nápadov na zváženie.

Dávate darčeky určitým ľuďom, voči ktorým sa cítite zaviazaní, ale v skutočnosti to vôbec nemusíte robiť. Poštár, recepčná v škole vášho dieťaťa, kaderníčka. Áno, je veľmi pekné myslieť na týchto ľudí, ale neočakávame, že by sme mali dávať alebo očakávať tieto dary. Ak vám spôsobuje stres a predstavuje ďalšiu finančnú záťaž, prestaňte s tým.

Kúpte jeden naozaj dobrý darček. Možno ste si zvykli, že každému členovi rodiny musíte kúpiť niekoľko darčekov. Čo keby ste to tento rok zmenili a namiesto toho každému kúpili jeden naozaj skvelý darček?

Ešte stále sa bojíte darovať svojim rodinným príslušníkom len jeden darček? Prečo im neurobiť skutočnú radosť aj z tohto darčeka? Môžete ho ukryť, zabaliť do viacerých vrstiev krabíc a vrecúšok alebo môžete darček zábavne a jedinečne ozdobiť.

Namiesto vecí dávajte zážitky. Poznáte človeka, ktorý má všetko? Tak prečo im namiesto toho nedarovať nezabudnuteľný zážitok ako darček?

2. STOP PLÁNOVANIU

Korčuľovanie, slávnostné rozsvietenie stromčeka, koncerty, vianočné trhy, pečenie vianočných koláčikov, sviatočné večere, pečenie perníkov, vianočné filmové večery atď.

Všetko super zábavné veci! Ľahko sa však môžu stať každoročným očakávaním. „Kvóta“, ktorú musíte každý rok splniť, aby ste si mohli odškrtnúť vianočnú sezónu.

To je veľký tlak a veľké potenciálne sklamanie, ak si tieto aktivity neodškrtnete zo zoznamu úloh.

Čo ak ste si tentoraz vianočný plán nevytvorili? Čo keby ste sa rozhodli nechať svoj rodinný kalendár prázdny a robiť veci len vtedy, keď máte chuť ich skutočne urobiť? Už necítite taký veľký tlak, však?

Tento rok sa snažte brať plány tak, ako prichádzajú, buďte trochu spontánnejší a užívajte si tieto neplánované udalosti.

3. OZDOBTE SI, ČO CHCETE

Určite máte v garáži alebo na podkroví niekoľko krabíc plných vianočných ozdôb, ktoré ste nazbierali v priebehu rokov.

Věnec na dveře
Veniec na dverách

A v tomto ročnom období sa stáva povinnosťou vytiahnuť každú jednu figúrku a zavesiť každú jednu vianočnú ozdobu na stromček.

Dovoľte mi položiť vám veľmi vážnu otázku… milujete všetky vianočné ozdoby, ktoré rok čo rok vystavujete? Ak ste odpovedali „áno“, určite sa pustite do zdobenia! Ak si však kladiete otázku, či máte svoje vianočné ozdoby naozaj radi, možno je čas ich darovať a konečne sa s nimi rozlúčiť. A ak chcete tento rok len vymeniť vianočnú výzdobu za nové trendy, tak choďte do toho!

Přírodní vánoční dekorace
Prírodné vianočné dekorácie

Môžete tiež použiť prírodné dekorácie z vášho domova. Nazbierajte si paličky, borovicové vetvičky, šišky a vyzdobte si domov v minimalistickom severskom štýle.

Možno nechcete ani tak nahradiť svoje existujúce vianočné ozdoby niečím novým, ale možno chcete len zredukovať ich množstvo. V každom prípade to urobte! Zachovajte jednoduchosť, minimalizujte zdobenie a po sviatkoch sa vám bude upratovať ešte ľahšie.

4. BALENIE BEZ STRESU

Buď milujete balenie darčekov, alebo sa len bojíte vytiahnuť tie umelé mašle a stohy baliaceho papiera. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa boja balenia vianočných darčekov, možno je načase celý proces zjednodušiť.

Kúpte si presne ten istý baliaci papier, mašle, stuhu a visačky. Nie je potrebné vytvárať jedinečný dizajn pre každý darček. Navyše darčeky budú pod stromčekom vyzerať skvele. Alebo si kúpte darčekové tašky. Zvyčajne míňate peniaze na všetky ostatné potreby potrebné na balenie darčekov, tak prečo jednoducho nekúpiť darčekové tašky a darčekové balenie a zabaliť ho inak?

Recyklujte materiál, ktorý máte doma. Zabalte darčeky do starých látok, košieľ, novín, časopisov atď. Toto by mohol byť naozaj zábavný a jedinečný spôsob, ako niekoho obdarovať!

Tento nový spôsob minimalizmu môžete prispôsobiť akejkoľvek oblasti svojho života, dokonca aj dovolenke! Prajem vám minimalistické Vianoce! Nie je nič zlé na tom, ak niektoré veci obmedzíte, aby ste si vytvorili priestor pre to, čo vám prináša pokoj a radosť. Veď o tom sú Vianoce.

Zdroj: https://ladydecluttered.com

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *